Miś Ratownik

Zajęcia tematyczne w przedszkolach oraz szkole podstawowej (w klasach 1-3)


Jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci w domu? Jak sprawdzić czy ktoś jest przytomny i wezwać pomoc? Tego nauczą się dzieci podczas zajęć pierwszej pomocy przedmedycznej realizowanej w przedszkolach oraz szkole podstawowej dla uczniów klas 1-3. Program zajęć dostosowany jest do wieku oraz możliwości psychofizycznych uczestników.

mis ratownik-naszywka

Instruktorzy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz Ratownicy Medyczni z Fundacji K2 nauczą dzieci co zrobić w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, jak wezwać pomoc i sprawdzić przytomność, oswoją się z plastrami i bandażami, nauczą się wybierać numer alarmowy i rozmawiać z dyspozytorem oraz przeprowadzą ćwiczenia na profesjonalnych fantomach ćwiczebnych firmy Laerdal dostosowanych do tej właśnie grupy wiekowej. Ćwiczenia dla dzieci zostaną przeprowadzone na 15 fantomach do nauki Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej.

Oczywiście szkolenia te nie zrobią z dzieci profesjonalnych ratowników medycznych, ale nauczą je radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej i oswajanie z nią dzieci, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać niezbędnej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkom.
Na zakończenie zajęć dzieci otrzymują dyplom Małego Ratownika poświadczający ukończenie szkolenia z udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w ramach programu edukacyjnego Ratuj Życie!

 

Czas trwania zajęć - 2 godziny lekcyjna.
Ilość uczestników zajęć – do 20-30 osób (przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3).
Miejsce zajęć
na terenie Państwa placówki.
Sprzęt szkoleniowy - 20 fantomów firmy Laerdal do nauki Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej.
Cena za zajęcia  – 10 zł / uczestnika zajęć.

Koordynator projektu:
p. Agnieszka Pawlus
tel. 603 255 457
mail: fundacja-k2@tlen.pl

RATUJ ZYCIE1

Nie musisz przyjeżdżać do nas, zaproś nas do siebie!
(Województwa: Opolskie, Śląskie, Małopolskie)