2014 MON „Dziś – Jutro – Pojutrze”

 

„Dziś-Jutro-Pojutrze” – przygotowanie młodzieży do zawodowej służby wojskowej i służby w Narodowych Siłach Rezerwowych

szkolenie strzeleckie

Celem głównym projektu jest zorganizowanie kursów obronno-wojskowych w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, Samoobrony Fizycznej i Wyszkolenia Strzeleckiego dla 600 osób zamieszkujących województwo Opolskie, Śląskie oraz Małopolskie.

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – w ramach kursu uczestnicy przejdą 20-godzinne szkolenie. Kurs ten ma na celu zwiększenie motywacji i samodzielności w podejmowanych działaniach ratowniczych. Po pozytywnym zaliczeniu ćwiczeń wszyscy uczestnicy dostaną zaświadczenie o ukończeniu Kursu Ratowników Wsparcia Medycznego w zakresie zaawansowanych technik udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Samoobrona Fizyczna – w ramach kursu uczestnicy przejdą 20-godzinne szkolenie w zakresie podstawowych technik samoobrony fizycznej. Po pozytywnym zaliczeniu ćwiczeń wszyscy uczestnicy dostaną zaświadczenie o ukończeniu Kursu Samoobrony Fizycznej.

Wyszkolenie Strzeleckie – w ramach kursu uczestnicy przejdą 20-godzinne szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i posługiwania się bronią typu karabin, strzelba oraz pistolet. Kurs przeznaczony jest dla osób z małym doświadczeniem w posługiwaniu się bronią.Kurs po pozytywnym zaliczeniu ćwiczeń praktycznych skończy się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu Kursu Podstawowego Strzelań Obronnych.

 

4 Znak promocyjny Wojska Polskiego

Więcej informacji o projekcie:

tel. 604-814-332

fundacja-k2@tlen.pl

 

orzel_MON

REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO

Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej  poprzez organizację przedsięwzięcia pt. „Dziś – Jutro – Pojutrze” – przygotowanie młodzieży do zawodowej służby wojskowej i służby w Narodowych Siłach Rezerwowych.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.