Kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W Polsce corocznie umiera kilkanaście tysięcy osób tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie podejmują czynności ratowniczych przed przybyciem pogotowia ratunkowego. A to właśnie „wczesne podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może podwoić a nawet potroić szanse przeżycia” ( Międzynarodowe Wytyczne do Resuscytacji 2015).

W stanie zagrożenia życia lub zdrowia najważniejszym ogniwem w łańcuchu przeżycia jest świadek zdarzenia, gdyż to od jego wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy tak naprawdę zależy życie ludzkie. Podjęcie resuscytacji w pierwszych minutach od zatrzymania krążenia i oddechu decyduje o życiu poszkodowanego. Z każdą minutą opóźnienia resuscytacji szanse na uratowanie poszkodowanego ogromnie zmniejszają się. Już po 5-6 minutach szanse na uratowanie praktycznie maleją do zera. Ponad 50% poszkodowanych przeżywa w przypadku podjęcia resuscytacji przez świadków zdarzenia. Natomiast System Zintegrowanego Ratownictwa Medycznego zapewnia skuteczna pomoc poprzez przyjazd zespołu ratownictwa medycznego dopiero po kilku, a najczęściej kilkunastu minutach od zdarzenia. Stąd powszechna edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej stanowi klucz do poprawy szeroko pojętego bezpieczeństwa naszego społeczeństwa. Ponadto edukacja powszechna w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest najtańszą a zarazem najskuteczniejszą formą poprawy bezpieczeństwa całego społeczeństwa.
1
Wyposażony w odpowiednią wiedzę i umiejętności świadek zdarzenia staje się potencjalnie osobą przygotowaną do działania i pomagania innym. Często wypadki zaskakują nas w różnych miejscach. Dlatego ważną umiejętnością w życiu każdego człowieka jest umiejętność ratowania ludzkiego życia.
logo ICE SYSTEM

Prowadzimy profesjonalne kursy, szkolenia i pokazy z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i ratownictwa medycznego, zgodne z najnowszymi Wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Oferujemy kursy na różnych poziomach (elementarny, podstawowy, zaawansowany, pediatryczny oraz specjalistyczne) według gotowych programów lub przygotowanych na życzenie. Po kursie każdy uczestnik otrzymuje imienne zaświadczenie ukończenia kursu.

 

Naszymi atutami są bardzo konkurencyjne ceny, wykwalifikowana kadra instruktorska, najwyższej klasy sprzęt szkoleniowy i możliwość precyzyjnego dostosowania się do potrzeb Klienta.

 

Jesteśmy w stanie szkolić na terenie całej Polski i w każdych warunkach, zarówno w przygotowanych przez nas punktach, jak i w miejscach wskazanych przez Klienta, gdzie dowozimy cały potrzebny do kursu sprzęt ratowniczy i dydaktyczny, manekiny, defibrylator AED, itp.:

– w siedzibie firmy,

– podczas wyjazdu integracyjnego,

– podczas zawodów sportowych lub festynu,

– w innych nietypowych miejscach.


Nasze kursy skierowane są do:

– firm i instytucji,

– grup ratowniczych,

– nauczycieli i uczniów przedszkoli, szkół oraz uczelni wyższych,

– personelu medycznego,

– zwykłych ludzi, którzy chcą zdobyć podstawowe umiejętności ratujące życie.

LaerdalDo realizacji kursów i szkoleń w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej stosujemy profesjonalny sprzęt szkoleniowy:
– Fantomy osoby dorosłej do nauki RKO Laerdal Little Anne – 10 szt.

– Fantomy dziecka do nauki RKO Laerdal Little Junior– 10 szt.
– Fantomy niemowlęcia do nauki RKO Laerdal Baby Anne – 10 szt.
– Defibrylatory treningowe AED – 4 szt.
– Fantomy do udrażniania dróg oddechowych u osób zadławionych Laerdal Charlie – 2 szt.
– Urządzenia do nauki tzw. chwytu odkrztuszającego ACT FAST – 6 szt.
– Fantomy osób poszkodowanych w wypadku – 4 szt.

– Zestaw multimedialny do prowadzenia zajęć (laptop, rzutnik, ekran, zestaw nagłośnienia).
– Koce do zajęć – 15 szt.
– Nosze płachtowe – 1 szt.
– Folie termoizolacyjną NRC – 20 szt.
– Szyny SPLINT – zestaw (noga, ręka, palec) – 20 szt.
– Torbę Ratownika Medycznego wraz z wyposażeniem do udzielania zaawansowanej pierwszej pomocy – 1 szt.
– Zestaw pierwszej pomocy typu C w torbie – zaawansowana duża apteczka do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach, służy do zabezpieczenia medycznego grupy do 50 osób – 1 szt.
– Apteczki szkoleniowe pierwszej pomocy z materiałami opatrunkowymi do zajęć – 4 szt.

65

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową w portalu społecznościowym
FACEBOOK
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna