Karta ICE

Karta I.C.E – Pomysł Ratujący Życie!

 

I.C.E. lub ICE (In Case of Emergency – W Nagłym Wypadku) – skrót informujący ratowników, z kim powinni się kontaktować w razie nagłego wypadku. Stosowany przeważnie w dwóch formach:

logo_ice_logo_ruch

  • w książce adresowej telefonu komórkowego – jako kontakt „ICE” wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to oznacza się je hasłami „ICE1”, „ICE2” itd.

Karta ICE

  • na karcie „ICE” wielkości wizytówki wpisuje się imię i numer kontaktowy najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie.

Noszenie w portfelu uzupełnionej karty ICE daje możliwość szybkiego kontaktu z Twoimi bliskimi w razie wypadku. Kontakt z nimi może okazać się bezcenny. Policjanci, strażacy czy ratownicy medyczni, którzy będą udzielać Ci pomocy, mogą pilnie potrzebować informacji o Twoim stanie zdrowia, przebytych chorobach czy zażywanych lekarstwach.

ICE – Pomysł Ratujący Życie!

Do tej pory rozdaliśmy za darmo około 5 000 kart I.C.E. Miło nam poinformować, że następne 5 000 kart I.C.E. właśnie zostało wydrukowane i już niebawem ponownie będziemy je rozdawać za darmo w ramach podejmowanych przez nas działań.

Karta ICE bądź Bezpieczny Na Drodze

Od prywatnych sponsorów dostaliśmy dodatkowe 20 000 Kart ICE. Są już one bezpłatnie rozdawane w trakcie organizowanych przez Fundację K2 działań.
wizyt1wizyt2W ramach działań statutowych Fundacja K2 będzie stale zajmowała się promocją systemu I.C.E. w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa publicznego.

Karty ICE będą rozdawane bezpłatnie m.in. w zainteresowanych placówkach oświatowych Powiatu Żywieckiego przez wolontariuszy Fundacji K2, a także podczas imprez plenerowych w których bierze udział Fundacja K2. Więcej informacji – Aleksander Pietryka – 604 814 332.

Filmy promujące idee Kart ICE: