Surviving an Active Shooter / Killer Incident

20 godzin szkoleniowych – godzina szkoleniowa 45 min.

350 zł / osobę

Terroryzm jest plagą XXI wieku. Media regularnie donoszą o kolejnych zamach terrorystycznych na świecie – w zamachach tych zginęli również nasi rodacy. Ostatnie zamachy terrorystyczne w Paryżu, Brukseli oraz Orlando pokazują po raz kolejny pewien schemat działania terrorystów, którzy nie biorą już zakładników tylko usiłują zabić jak najwięcej niewinnych osób dzięki czemu ich działania są szeroko komentowane w mediach na całym świecie.

 

Ktoś może powiedzieć, że Nas to nie dotyczy. U nas w Polsce nie było przecież żadnych zamachów terrorystycznych. Było tylko kilka incydentów z udziałem Aktywnego Strzelca (m.in. Zegrze, Rybnik, Sieradz, Łódź) oraz Aktywnego Zabójcy (m.in. Stalowa Wola, Sopot) – więc nie ma żadnego dla nas poważnego zagrożenia. Lecz czy tak jest na pewno?

 Aby żyć bezpiecznie wystarczy przestrzegać trzech podstawowych zasad bezpieczeństwa osobistego:

  • potrafić przewidzieć niebezpieczeństwo;

  • stosować działania zapobiegawcze;

  • umieć reagować w czasie zagrożenia.

logo ICE SYSTEM

Właściwym działaniem w chwili ataku Aktywnego Strzelca / Zabójcy jest UCIECZKA z miejsca zagrożenia. Jeśli nie udało Ci się uciec, to należy się SCHOWAĆ. Jeśli udało Ci się schować to za chwilę będziesz musiał WALCZYĆ.
Jeśli nie będziesz walczył to za chwilę zginiesz. Nawet jeśli nie masz broni to masz szansę walczyć skutecznie z uzbrojonym napastnikiem. Wszystkich przecież zabić nie zdążą – i to właśnie jest nasza szansa.

Celem kursu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa osobistego (zachowań i reakcji) w czasie ataku Aktywnego Strzelca / Zabójcy, zapoznanie oraz doskonalenie procedur postępowań, analiza przypadków ataku Aktywnego Strzelca / Aktywnego Zabójcy oraz współpraca ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne, które przybyły na miejsce ataku/incydentu.


Uczestnicy kursu:

– osoby pełnoletnie.


Instruktorzy:

Aleksander Pietryka instruktor samoobrony, E.S.D.S. ( Explosive Self Defence System), pałki teleskopowej, survivalu, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obronnego wyszkolenia strzeleckiego m.in. w systemie Point Shooting. Specjalista ds. bezpieczeństwa osobistego, ochrony osób, mienia i wartości pieniężnych. Instruktor International Police Defensive Tactics Association.

Agnieszka Pawlus Instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ratownik medyczny. Członek International Police Defensive Tactics Association.


Termin i miejsce realizacji kursu:

Żywiec – do uzgodnienia – kurs uruchamiany jest już przy 4 osobach. Dysponujemy własną salą szkoleniową oraz specjalistycznym sprzętem do prowadzenia kursu.
Polska -na terenie całego kraju kurs organizowany jest po zebraniu grupy min. 20 osób. Termin kursu do uzgodnienia.

Koszt kursu:
350 zł/osobę – kurs, zaświadczenie ukończenia Kursu (zostanie wydane osobom biorącym udział we wszystkich zajęciach po zaliczeniu wszystkich ćwiczeń), ubezpieczenie NNW. Wystawiamy faktury. Wyżywienie i zakwaterowanie we własnym zakresie.

Zapisy i informacje dodatkowe:
Aleksander Pietryka – tel. 604-814-332 (proszę wysłać SMS oddzwonimy w wolnej chwili).
Zapisy za pośrednictwem poczty elektronicznej: fundacja-k2@tlen.pl

baner Fundacji K2