Kurs BLS/AED

Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej BLS/AED

5 godzin szkoleniowych

75 zł / osobę RATUJ ZYCIE1

Basic Life Support & Automated External Defibryllation Course

czyli Kurs Podstawowych Zabiegów Resuscytacyjnych i

Automatycznej Defibrylacji Zewnętrznej.


Według Europejskiej Rady Resuscytacji na podstawie analizy 700 000 zgonów (w Europie) na miejscu zdarzenia do uratowania było 40% osób zmarłych. Również w Polsce z roku na rok wzrasta liczba zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia. Na każde 10 000 osób umiera 46, co oznacza że co roku odnotowuje się ponad 100 000 zgonów wywołanych chorobami serca. Spośród pacjentów zapadających na Nagłe Zatrzymanie Krążenia poza szpitalem udaje się uratować jedynie 5%.

Możemy to zmienić ! Naucz się jak uratować ludzkie życie!

W stanie zagrożenia zdrowia lub życia najważniejszym ogniwem w łańcuch przeżycia jest świadek zdarzenia, gdyż to od jego wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zależy życie ludzkie. Podjęcie resuscytacji w pierwszych minutach od zatrzymania krążenia i oddechu decyduje o życiu osoby poszkodowanej. Z każdą minutą opóźnienia resuscytacji szanse na uratowanie poszkodowanego ogromnie zmniejszają się. Już po 5-7 minutach szanse na uratowanie praktycznie maleją do zera. Ponad 50% osób poszkodowanych przeżywa w przypadku podjęcia resuscytacji przez świadków zdarzenia. System Zintegrowanego Ratownictwa Medycznego zapewnia skuteczną pomoc poprzez dojazd do wypadku zespołu ratownictwa medycznego (karetki) po kilku, a najczęściej po kilkunastu minutach od zdarzenia w mieście oraz po około 15-20 minutach do zdarzenia mającego miejsce poza miastem (lub miejscem stacjonowania karetek). 1 Celem Kursu jest przekazanie uczestnikom umiejętności organizacji bezpiecznej akcji ratunkowej, prowadzenia Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, ratowania osób u których stwierdzono Nagłe Zatrzymanie Krążenia oraz właściwego i bezpiecznego użycia Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED).

Uczestnicy kursu: Osoby powyżej 13 roku życia.

Program kursu:
– Etyczne i prawne aspekty udzielania pierwszej pomoc;
– Psychologiczne aspekty udzielania pierwszej pomocy;
– Skuteczne wzywanie pomocy medycznej, numery alarmowe;
– Ocena miejsca zdarzenia oraz korzystanie ze środków ochrony osobistej;
– Apteczka pierwszej pomocy;
– Resuscytacja Krążeniowo– Oddechowa (niemowlę, dziecko, osoba dorosła);
– Resuscytacja Krążeniowo–Oddechowa + AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny);
– Zadławienie (niemowlę, dziecko, dorosły).

Kurs (5 h) Podstawowych Zabiegów Resuscytacyjnych i Automatycznej Defibrylacji Zewnętrznej (BLS/AED) będzie prowadzony zgodnie z Wytycznymi 2015 Europejskiej Rady Resuscytacji. 4Sprzęt szkoleniowy do realizacji Kursu m.in.:
– fantom osoby dorosłej do nauki RKO Laerdal Little Anne – 10 szt.
– fantom dziecka do nauki RKO Laerdal Little Junior – 10 szt.
– fantom niemowlęcia do nauki RKO Laerdal Baby Anne – 10 szt.
– treningowe Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne – 5 szt.
– fantom do nauki pierwszej pomocy u zadławionego niemowlęcia firmy Laerdal – 10 szt.
– fantom do nauki pierwszej pomocy u zadławionej osoby dorosłej firmy Laerdal – 2 szt.
– brzuszki do nauki pierwszej pomocy u zadławionej osoby dorosłej ACT FAST – 5 szt.

Wszyscy uczestnicy, którzy pomyślnie ukończą cały Kurs (zaliczą ćwiczenia) dostaną zaświadczenia ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej BLS/AED ważne m.in. do celów BHP oraz Państwowej Inspekcji Pracy. RATUJ ZYCIE 2

Instruktorzy:
Agnieszka Pawlus Instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ratownik medyczny. Aleksander Pietryka instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej BLS/AED.

 

Termin i miejsce realizacji kursu:

Polska -na terenie całego kraju kurs organizowany jest po zebraniu grupy min. 20 osób. Termin kursu i cena do indywidualnego uzgodnienia.

Koszt kursu: 75 zł/osobę – kurs, zaświadczenie ukończenia Kursu (zostanie wydane osobom biorącym udział we wszystkich zajęciach po zaliczeniu wszystkich ćwiczeń) oraz ubezpieczenie NNW. Wystawiamy faktury.

Zapisy i informacje dodatkowe: Aleksander Pietryka – tel. 604-814-332 (proszę wysłać SMS oddzwonimy w wolnej chwili). Zapisy za pośrednictwem poczty elektronicznej: fundacja-k2@tlen.pl

1 NOWY baner K2