Kurs Instruktora Wyszkolenia Strzeleckiego w systemie Point Shooting

Firearms Instructor Point Shooting Course

Point Shooting zaczyna się tam gdzie inne systemy kończą lub w ogóle nie biorą pod uwagę takich założeń.

małe logo IPDTA

Kurs przeznaczony jest dla żołnierzy, policjantów oraz funkcjonariuszy i pracowników struktur odpowiedzialnych za utrzymanie porządku publicznego którzy w ramach wykonywanych czynności służbowych posługują się w pracy bronią palną, dla instruktorów taktyki i techniki interwencji oraz instruktorów wyszkolenia strzeleckiego – szkolących na potrzeby służb mundurowych oraz rynku cywilnego. Każdy uczestnik powinien uczestniczyć w Kursie w takim wyposażeniu, jakie używa na co dzień (w przypadku funkcjonariuszy mundurowych – standardowe wyposażenie służbowe i umundurowanie), lub zwykłe ubranie cywilne (np. w przypadku służb nieumundurowanych). Jest to związane min. z krótkim okresem szkolenia, gdzie nie ma czasu na późniejsze dopasowywanie technik.

Zasadniczą różnicą w porównaniu do zakresów programowych innych podobnych kursów jest skoncentrowanie się na praktycznych aspektach szkolenia, w myśl zasady minimum teorii maksimum praktyki. Uczestnik ma zdobyć umiejętność praktycznego posługiwania się bronią palną w sytuacjach zagrażających jego życiu – w Kursie więc mogą wziąć udział jedynie ludzie z doświadczeniem dotyczącym użytkowania broni palnej. Żadnych amatorów. To nie będzie kurs o budowie broni, a kurs o koncepcie szkolenia strzeleckiego z wykorzystaniem metody Point Shooting.

Więcej o systemie Point Shooting:
Brudna Walka
Stowarzyszenie IPDTA Polska

Organizatorzy:
International Police Defensive Tactics Association
Fundacja K2

Instruktor prowadzący:
Sławomir Goździk – twórca systemu samoobrony ESDS (Explosive Self Defence System). Założyciel International Police Defensive Tactics Association. Jest policyjnym instruktorem taktyki i techniki interwencji, pałki teleskopowej, wyszkolenia strzeleckiego, instruktorem Point Shooting oraz instruktorem konceptu Active Shooter.
Od 1989 roku prowadzi kursy ESDS dla pracowników policji szwedzkiej, amerykańskiej, angielskiej, duńskiej, austriackiej, niemieckiej i polskiej. Niektóre aspekty ESDS wprowadzone zostały włączone do nowego programu szkoleniowego policji w Szwecji.
Od 1995 roku prowadzi szkolenia w zakresie ESDS w Polsce dla państwowych służb mundurowych, pracowników ochrony oraz innych osób zajmujących się zawodowo bezpieczeństwem publicznym.
Sławomir Goździk prowadził zajęcia dla grupy SWAT departamentu policji w Sztokholmie, pracowników różnych grup zawodowych szczególnie zagrożonych terrorem kryminalnym oraz agresją fizyczną: firm ochrony, wychowawców domów poprawczych, służb więziennych, ratowniczych, specjalne kursy dla kobiet i ludzi dostrzegających brutalizację współczesnego życia.

Program Kursu:
- Krótki zarys historyczny.
-
Podstawy Point Shootingu.
- Zachowanie się w stresie / warunki ekstremalne.
- Przeładowanie broni.
- Pozycje strzeleckie / bojowe a dystans do napastnika.
- Strzelanie jednorącz bez użycia przyrządów celowniczych.
- Strzelanie oburącz bez użycia przyrządów celowniczych.
- Strzelanie w ruchu jednorącz bez użycia przyrządów celowniczych.
- Przemieszczanie się.
- Wymiana magazynka.
- Strzelanie w słabszym oświetleniu.
- Podejmowanie decyzji o użyciu broni palnej;
- Metody szkoleniowe;
- Pierwsza Pomoc Przedmedyczna.

Zapewniamy broń, ochronę oczu i uszu, kabury i pasy również. Jeśli ktoś posiada własny sprzęt, zalecamy jego zabranie.

Zalecane wyposażenie osobiste uczestnika:
- ubiór służbowy/treningowy;
- pas taktyczny do przenoszenia broni krótkiej;
- kabura do pistoletu Glock 19/17 lub Walther P-99:
- ochronniki słuchu;
- osobista apteczka pierwszej pomocy.

Miejsce:
Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy Służby Więziennej Golina k. Wołowa

Termin:
17-20 września 2015r. [czw-nd]. Zajęcia rozpoczynają się od godziny 16 w czwartek i trwają do godziny 14 w niedzielę.

Koszt szkolenia:
1 000 zł od osoby – kurs, broń treningowa do zajęcia, broń palna do ćwiczeń strzeleckich, strzelnica, ubezpieczenie NNW, 200 szt. amunicji/osobę, zaświadczenie ukończenia Kursu Instruktorów Wyszkolenia Strzeleckiego Point Shooting (zostanie wydany osobom biorącym udział we wszystkich zajęciach po zdaniu egzaminu końcowego), certyfikat w j. angielskim ukończenia
Firearms Instructor Point Shooting Course (zostanie wydany osobom biorącym udział we wszystkich zajęciach po zdaniu egzaminu końcowego),zakwaterowanie na terenie Ośrodka 17-20 września 2015r., obiad (piątek i sobota). Wyżywienie (śniadania, kolacje) we własnym zakresie.

Wystawiamy fakturę za szkolenie.

Przed wpłaceniem zaliczki skontaktuj się z organizatorem Aleksander Pietryka tel. 604 814 332 (wyślij SMS oddzwonimy w wolnej chwili lub email: fundacja-k2@tlen.pl), aby potwierdzić rezerwację miejsca. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezerwacja uczestnictwa w Kursie Instruktorów nastąpi TYLKO po wpłacie bezzwrotnej zaliczki – 500 zł na konto:
Fundacja K2
ul. Ogrodowa 6
34-300 Żywiec
PKO Bank Polski SA nr 04 1020 1390 0000 6102 0494 7430

„Kurs Instruktora Point Shooting – Golina 2015”

Ze względu na rodzaj Kursu ilość miejsc ograniczona – zapisy do wyczerpania limitu miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i kontakt:
Aleksander Pietryka – tel. 604-814-332 (wyślij SMS oddzwonimy w wolnej chwili)
fundacja-k2@tlen.pl