Kursy Samoobrony Kobiet WSDS

Nie ma ludzi niepokonanych, są tylko źle trafieni.”

Jerzy Kulej

Samoobrona WSDS (Women’s Self Defence System) jest przede wszystkim sztuką unikania kłopotów. Każda kobieta powinna znać i umieć rozpoznawać grożące jej niebezpieczeństwa. Jeśli jednak mimo wszelkich starań konflikt staje się nieunikniony, trzeba wiedzieć jak sobie poradzić. Umysł i ciało musi być przygotowane do stosowania technik obronnych, które wcześniej zostały przećwiczone. Zaskakujące i zdecydowane działanie, połączone z silnym charakterem i wiarą w siebie, pozwoli na odniesienie zwycięstwa. Walcząc o życie nie ma mowy o rycerskim lub sportowym zachowaniu się wobec napastnika. Wszystkie „chwyty są dozwolone”, każdy podstęp lub czarny trick. Aby wygrać starcie z napastnikiem nie trzeba przez całe życie uprawiać sportów lub sztuk walki, nie ma również znaczenia nasza sprawność fizyczna. Największe znaczenie dla powodzenia akcji obronnej ma natomiast nasza zimna krew i determinacja, aby za wszelką cenę odnieść zwycięstwo.

 W każdym człowieku tkwią znaczne zasoby siły fizycznej, których istnienia nikt z nas nie zdaje sobie sprawy. Ich użycie możliwe jest tylko w sytuacji realnego zagrożenia naszej osoby lub osób nam bliskich. Jeśli do tego dojdzie to poczucie zagrożenia wyzwoli dużą ilość adrenaliny, dzięki czemu zwiększy się siła naszych mięśni i pobudzi instynkt obronny.

Każdy ma prawo do obrony przed fizycznym atakiem. Jeśli człowiek zrobił już wszystko, co w jego mocy, by uniknąć konfliktu – to musi w końcu stanąć do walki, i to z pełnym zaangażowaniem. Wiedza, umiejętności i wiara w słuszność sprawy, o którą walczy, daje siłę i determinację, konieczne do zwycięstwa.

Pewnie myślisz, że Samoobrona WSDS to jakaś tajemna sztuka walki dla silnych, odważnych, sprawnych fizycznie i młodych kobiet, które jednym ciosem potrafią pokonać napastnika. W rzeczywistości jednak Samoobrona WSDS nie jest w żadnym razie domeną zarezerwowana dla superkobiet.

 

Samoobrona WSDS to umiejętność bronienia siebie samej.
A to potrafi przecież każda kobieta!

My tylko w trakcie naszych kursów uporządkujemy tą wiedzę. Nauczymy Cię prostych i skutecznych technik obronnych, pierwszej pomocy przedmedycznej, podstaw prawnych samoobrony oraz omówimy psychologiczne aspekty samoobrony kobiet.

Women’s Self Defence System posiada następujące programy szkolenia:

Level I – Kurs (10h) Samoobrony WSDS;

Level IIKurs (10h) Psychologiczne Aspekty Samoobrony Kobiet;

Level IIIKurs (10h) Pierwszej Pomocy Przedmedycznej;

Level IVKurs (10h) Bezpieczeństwa Osobistego Kobiet;

Level VKurs (10h) Samoobrony WSDS za pomocą podręcznych środków obrony (kubotan, miotacz gazu, broń improwizowana).

Kursy mogą być realizowane w dowolnej kolejności.

349

Samoobrona WSDS to łatwe, ale przede wszystkim skuteczne metody obrony przed agresywnym napastnikiem. To nie jest jakaś tajemna sztuka walki dla silnych, odważnych, sprawnych fizycznie i młodych kobiet, które jednym ciosem potrafią pokonać napastnika. To nie tak, my uczymy prostych, ale w swojej prostocie skutecznych technik obronnych. To jest samoobrona (Self Defence) – a nie sztuka walki. Samoobrona – oznacza to dosłownie – umiejętność bronienia samej siebie.

333

Więcej informacji:
Aleksander „OLAF” Pietrykainstruktor samoobrony, E.S.D.S. ( Explosive Self Defence System), WSDS (Women’s Self Defence System), pałki teleskopowej, survivalu, pierwszej pomocy przedmedycznej BLS/AED, strzelectwa sportowego, obronnego oraz bojowego m.in. w systemie Point Shooting. Specjalista ds. bezpieczeństwa osobistego. Instruktor International Police Defensive Tactics Association oraz członek Stowarzyszenia IPDTA Polska. Fundator oraz Prezes Fundacji K2.

 tel. kontaktowy – 604 814 332
fundacja-k2@tlen.pl