Fairbairn WWII Close Quarters Combat

Cena: 1 000 zł
Termin: 31 marzec – 3 kwietnia 2016r.
Miejsce: Koszarawa k. Żywca

Baner Fundacji K2

Fundacja K2 we współpracy z International Police Defensive Tactics Association będzie prowadziła w 2016 roku kolejne kursy instruktorskie dla wszystkich osób zainteresowanych rozwojem, kształceniem oraz doskonaleniem się w zakresie walki wręcz i samoobrony.

Pierwszym kursem jaki będzie organizowany w 2016r. jest Kurs Instruktorów Fairbairn WWII Close Quarters Combat.
W.E. Fairbairn był człowiekiem genialnym. Podczas całego swojego życia pracował nad rozwojem samoobrony, walki wręcz i bojowych metod szkolenia strzeleckiego. Efektem jego pracy w okresie II wojny światowej był bojowy system walki wręcz obecnie znany i rozwijany pod nazwą Fairbairn WWII Close Quarters Combat.
Próby wprowadzenia na początku XX wieku walki wręcz w wojsku oraz elementów samoobrony do programu szkolenia policjantów przynosiły mizerny efekt – bazowano bowiem na tradycyjnych sztukach walki (ju-jitsu), boksie, zapasach oraz savate – które były zbyt trudne, aby w ciągu kilku miesięcy szkolenia udało się osiągnąć zadowalający efekt w trakcie nauczania zbiorowego.

Po latach pracy i zdobywania doświadczeń praktycznych to właśnie Europejczycy stworzyli podwaliny pod utworzenie nowoczesnego, spójnego systemu walki wręcz dla wojska oraz policji. Prawdopodobnie nikt nie miał większego wpływu na walkę wręcz niż William Ewart Fairbairn.
Opracowany przez niego system walki wręcz – nie jest sztuką walki, sportem, nie powstał również w celu zabawy ani rekreacji. System ten rozwijany przez kilkadziesiąt lat powstał tylko i wyłącznie w celu fizycznej eliminacji przeciwnika. Lecz było by to niemożliwe, gdyby nie specyficzne miejsce i czasy, gdzie przyszło mu żyć oraz tworzyć ten kompletny system walki wręcz.

Więcej informacji o Fairbairn WWII Close Quarters Combat znajduje się na polskiej stronie www.brudnawalka.pl .
Stronę prowadzi p. Sławomir Kasprzak – nasz polski autorytet w zakresie Fairbairn WWII Close Quarters Combat na terenie Polski. Jest on twórcą specjalistycznego serwisu internetowego „Brudna Walka” poświęconego właśnie walce wręcz m.in. w metodach Fairbairn WWII Close Quarters Combat. Z racji swojej pracy interesuje się zagadnieniami związanymi z prowadzeniem walki w bliskiej odległości (close-combat) oraz taktyką i technikami interwencji. Ma za sobą wiele lat służby policyjnej, doświadczeń z pracy w ochronie, treningów oraz działalności szkoleniowej – i wciąż się uczy. Na stronie brudnawalka.pl przedstawia efekty swoich poszukiwań i poglądy na tematykę Fairbairn WWII Close Quarters Combat.

Instruktorem prowadzącym kurs jest Martin Cooper – prowadzi szkolenia dla Policji, pracowników ochrony fizycznej i grup trenujących sztuki walki. Instruktor samoobrony m.in. ESDS. Instruktor szkolenia pałki teleskopowej, taktyk i technik interwencji. Instruktor kursów bodyguard. Instruktor walki wręcz Fairbairn WWII Close Quarters Combat. Główny Instruktor International Police Defensive Tactics Association.

Organizatorem Kursu Instruktorskiego Fairbairn WWII Close Quarters Combat we współpracy z International Police Defensive Tactics Association jest:
Fundacja K2
ul. Ogrodowa 6
34-300 Żywiec

Termin:
31 marzec – 3 kwietnia 2016r. [czw-nd]. Zajęcia rozpoczynają się od godziny 16 w czwartek i trwają do godziny 14 w niedzielę.

Koszt szkolenia:
1 000 zł od osoby – kurs, ubezpieczenie NNW, zaświadczenie ukończenia Kursu Instruktorskiego (zostanie wydany osobom biorącym udział we wszystkich zajęciach po zdaniu egzaminu końcowego), certyfikat w j. angielskim ukończenia Kursu
(zostanie wydany osobom biorącym udział we wszystkich zajęciach po zdaniu egzaminu końcowego), zakwaterowanie na terenie Ośrodka w dn. 31 marca – 3 kwietnia 2016r. z pełnym wyżywieniem (śniadania, obiady, kolacje).

Wystawiamy fakturę za szkolenie.

Przed wpłaceniem zaliczki skontaktuj się z organizatorem Aleksander Pietryka tel. 604 814 332 (wyślij SMS oddzwonimy w wolnej chwili) lub email: fundacja-k2@tlen.pl), aby potwierdzić rezerwację miejsca. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezerwacja uczestnictwa w Kursie Instruktorów nastąpi TYLKO po wpłacie bezzwrotnej zaliczki – 500 zł na konto:
Fundacja K2
ul. Ogrodowa 6
34-300 Żywiec
PKO Bank Polski SA nr 04 1020 1390 0000 6102 0494 7430

„Kurs Instruktora CQC – Koszarawa 2016”

Ze względu na rodzaj Kursu ilość miejsc ograniczona – zapisy do wyczerpania limitu miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo do udziału w Kursie mają członkowie i instruktorzy International Police Defensive Tactics Association.

Zapisy i kontakt:
Aleksander Pietryka – fundacja-k2@tlen.pl
tel. 604-814-332 (wyślij SMS oddzwonimy w wolnej chwili)