Warsztaty szkoleniowe dla JS 3030 w Żywcu

W lipcu 2014r. zostały przeprowadzone warsztaty szkoleniowe dla JS 3030 Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowczej w Żywcu.

Instruktorzy Fundacji K2 oraz Centrum Systemów Praktycznych TORI przeprowadzili pokazowe szkolenia w zakresie:
- kondycji fizycznej;
- technik interwencji;
- samoobrony.

Zajęcia prowadzili:
Marcin Sitko – Instruktor Ju –Jitsu Goshin – Ryu, Samoobrony, Ju – Jitsu oraz Combat Ju – Jitsu.
Aleksander Pietryka – instruktor samoobrony, walki wręcz oraz wyszkolenia strzeleckiego.

Kondycja fizyczna jest jednym z elementów I.C.E. Systemu, który jest popularyzowany przez Fundację K2. Ze względu na specyficzny charakter szkolenia trening kondycyjny był zbudowany pod tą właśnie grupę docelową.

Samoobrona była następnym elementem realizowanego szkolenia. Każdy ma prawo do obrony przed fizycznym atakiem. Jeśli człowiek zrobił już wszystko, co w jego mocy, by uniknąć konfliktu – to musi w końcu stanąć do walki, i to z pełnym zaangażowaniem. Wiedza, umiejętności i wiara w słuszność sprawy, o którą walczy, daje siłę i determinację, konieczne do zwycięstwa. I tego właśnie uczyliśmy uczestników zajęć.

Treningi samoobrony były prowadzone z wykorzystaniem manekinów treningowych BOB. Manekiny te wiernie odwzorują budowę anatomiczną człowieka i pozwalają na naukę uderzeń z wykorzystaniem pełnej siły osób uczących się.

Nowością w treningu samoobrony było również wykorzystanie Pancerza Agresora do zajęć. Pancerz Agresora jest całkowicie unikalnym strojem treningowym. Strój ten został stworzony specjalnie dla potrzeb nauki samoobrony, walki wręcz i technik interwencji. Chroni on podczas treningu całe ciało instruktora w taki sposób, że osoba ćwicząca może uderzać instruktora i kopać go z pełną siłą i szybkością w każde miejsce prawie bez żadnych ograniczeń.

Techniki interwencji z wykorzystaniem pałek wielofunkcyjnych TONFA AITO oraz kajdanek treningowych. Zastosowanie tych narzędzi treningowych pozwoliło w sposób praktyczny przekonać uczestników zajęć co do skuteczności tego typu sprzętu. W sposób praktyczny mogli się tez przekonać, że posługiwanie się nim nie należy do rzeczy łatwych.