Piknik Rodzinny „Bądź bezpieczny na drodze” w Cięcinie

31 maja 2014r. Fundacja K2 wzięła aktywny udział w obsłudze Pikniku Rodzinnego w Cięcinie. Na 4 stanowiskach nasi wolontariusze uczyli prowadzenia Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej z wykorzystaniem 16 fantomów do nauki resuscytacji. Przeszkoliliśmy w zakresie prowadzenia RKO około 200 osób. Na 2 fantomach można było nauczyć się prowadzenia akcji ratunkowej w przypadku zadławienia się osoby poszkodowanej – uczyliśmy prawidłowego wykonania rękoczynu Heimlicha.
Przeprowadziliśmy również Lokalną Kampanię Informacyjną „Karta I.C.E – Pomysł Ratujący Życie!”. Rozdaliśmy około 1 000 Kart I.C.E. reklamując m.in. zawodową służbę wojskową oraz Narodowe Siły Rezerwowe.

W ramach akcji „Bądź bezpieczny na drodze” z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy zostali już przeszkoleni uczniowie szkół podstawowych w Cięcinie Górnej, Dolnej, Węgierskiej Górce i Ciścu. Zajęcia z dzieciakami w szkołach były prowadzone przez Policjantów WRD KPP w ŻYWCU, uczniów klasy policyjnej z Żywca oraz Fundację K2. Pogadankę dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprowadziła rzecznik prasowa Komedy Powiatowej Policji Mirosława Gruszka. Kolejnym elementem akcji jest rowerowy piknik rodzinny, którego częścią jest rowerowa masa krytyczna.

Impreza odbyła się przy Szkole Podstawowej Nr 1 i rozpoczęła się o godzinie 14. O godzinie 18 spod szkoły ruszała rowerowa masa krytyczna , która przejechała ulicami Cięciny.

Sponsorem Pikniku Rodzinnego w Cięcinie była firma Żywiec Zdrój.

http://www.wegierska-gorka.pl/piknik-rodzinny-badz-bezpieczny-na-drodze,4,1861,akt.html

http://www.zywiecki24.pl/nowiny/3/z-gminy-wegierska-gorka/item/2417-rowerowa-masa-krytyczna-w-cięcinie

http://www.wegierska-gorka.opg.pl/piknik-rodzinny,4,1808,akt.html

http://www.horus.net.pl/aktualnosci81_piknik_rodzinny_zorganizowany_przez_zywiec_zdroj_s_a_.html

BBND piknik rodzinny Cięcina