Międzynarodowy Staż Szkoleniowy CLAVIS 2014

W Seminarium udział wziął instruktor samoobrony i walki wręcz Aleksander Pietryka (Prezes Fundacji K2). Krew, pot i łzy… kto nie wierzy to w październiku zapraszam do Zakopanego.
W październiku 2014r. Fundacja K2 jest współorganizatorem stażu szkoleniowego Explosive Self Defence System – zajęcia poprowadzi Pan Sławomir Goździk (pomysłodawca i twórca ESDS, fundator International Police Defensive Tactics Association, szkoleniowiec i policjant ze Szwecji).

Zakład Karny w Rawiczu oraz Fundacja My Wojownicy w dniach 22-25 maja 2014 roku w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Golina k. Wołowa zorganizowały Ogólnopolskie Seminarium Systemów Praktycznych Walki Wręcz i Interwencji CLAVIS 2014. To szkolenie było wyjątkowe z kilku powodów. Wśród funkcjonariuszy różnych formacji praktykujących systemy praktyczne uchodziło za ich święto, gdyż głównym gościem był twórca eksplozywnej samoobrony skierowanej do służb mundurowych, guru fascynatów Explosive Self Defence System, fundator International Police Defensive Tactics Association, szkoleniowiec i policjant ze Szwecji, Pan Sławomir Goździk. Seminarium stanowiło również podsumowanie dotychczasowych działań szkoleniowych prowadzonych w realizowanym przez naszą jednostkę projekcie „Doskonalenie bezpieczeństwa”. Projekt zakłada wspólne szkolenie funkcjonariuszy różnych formacji oraz wymianę doświadczeń z zakresu bezpieczeństwa osobistego i interwencji. W kilkunastu szkoleniach uczestniczyło około 150 osób z Policji, SW, Straży Leśnej, WP, SG itp. Ideą projektu jest permanentne doskonalenie się w technikach i taktyce ukierunkowanej tylko i wyłącznie na praktyczne zastosowanie podczas wykonywania czynności służbowych. Stąd wybrano takie systemy jak ESDS, BAS-3, Yawara Jutsu, Krav Maga oraz wojskowe i policyjne systemy walki wręcz. W seminarium na Golinie zajęcia prowadzili również Pan Marcin Lepioszka Fundacja My Wojownicy [JuJitsu], Pan Igor Barnaś [DEFENDU SYSTEM], Pan Remigiusz Lipnicki [MILITARY COMBAT] oraz Pan Marcin Sitko [UDTF i SANDA]. Przez cztery dni kilkadziesiąt osób, funkcjonariuszy służb mundurowych i instruktorów, uczestniczyło w zorganizowanym przez nas wydarzeniu. Program obejmował między innymi trening sprawnościowy wojsk rozpoznania oraz J.W. FORMOZA, koncept systemu ESDS, walka w parterze, z kilkoma napastnikami, prowadzenie interwencji, wykorzystanie przedmiotów w samoobronie, walka z uzbrojonym napastnikiem, podstawy point shooting, manipulowanie systemem nerwowym i krwionośnym, praca z agresorem. Podczas Seminarium odbył się również tzw. dom strachu, czyli sprawdzian przygotowania psychofizycznego funkcjonariusza do działania w ekstremalnych warunkach stresowych. Wśród opinii uczestników dominuje zdanie, że było to najlepsze szkolenie w jakim uczestniczyli.

http://www.rawicka.tv/18344-mundurowi-ucza-sie-samoobrony

W programie m.in.
EXPLOSIVE SELF DEFENCE SYSTEM
Twórca Systemu Slavo Gozdzik ze Szwecji !

DEFENDU SYSTEM
Główny Instruktor Systemu Igor Barnaś

BU JUTSU
Soke Krzysztof Jankowiak

URBAN DEFENSIVE TACTICS FIGHTING
Sensei Marcin Sitko

ESDS
Instruktor Michał Talaga

JU-JITSU
Sensei Marcin Lepioszka

MILITARY COMBAT
Instruktor Remigiusz Lipnicki

COMBAT
Instruktor Andrzej Bartoszuk