Kurs bezpieczeństwa osobistego i samoobrony dla kobiet

Kraków – 15-16 października 2016r.
20 godzin szkoleniowych
150 zł / osobę

bezp-kobiet-a3

Ofiarą napadu może stać się każdy. Jednak o wiele trudniej jest się przed tym ustrzec, będąc kobietą, niż mężczyzną. Chcemy to zmienić poprzez organizację Kursów Bezpieczeństwa Osobistego i Samoobrony, których głównym celem, jest uświadomienie kobietom potencjalnych zagrożeń i sposobów ich neutralizowania. Pragniemy również uczynić krok w kierunku przełamania obojętności naszego społeczeństwa na przemoc, agresję i problemy szeroko pojętego bezpieczeństwa. Kursy nasze adresujemy do wszystkich Pań bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód, gdyż każda z Pań może być potencjalną ofiarą.

Bezpieczeństwo Osobiste – w nagłym wypadku zastosowanie odpowiednich procedur pomoże załagodzić sytuację. Nauczymy jak unikać takich sytuacji i jak nie stać się ofiarą. Trzeba rozwijać umiejętności profilaktycznych zachowań, aby nie dać się pokonać losowi, ani tym, którzy usiłują stosować wobec nas jakąkolwiek przemoc lub agresję. Zasadzki dzisiejszego świata stają się coraz bardziej podstępne. Jeśli nawet lekkomyślnie wykluczamy, że kiedyś sami możemy w nie wpaść, to jednak mimo wszystko powinniśmy być na to przygotowani.

 

Aby żyć bezpiecznie wystarczy tylko przestrzegać trzech podstawowych zasad:

– potrafić przewidzieć niebezpieczeństwo;

– stosować działania zapobiegawcze;

– umieć reagować w czasie zagrożenia.

ESDS
Samoobrona Kobiet – to łatwe i skuteczne metody samoobrony przydatne kobietom niećwiczącym żadnych sportów i sztuk walki.

Samoobrona Kobiet to obrona samego siebie, odparcie bezpośredniego zamachu na dobro własne przed osobą (lub osobami), która ma zamiar Nas skrzywdzić, okraść, zranić lub zabić.

Pewnie myślisz, że samoobrona kobiet to jakaś tajemna sztuka walki dla silnych, odważnych, sprawnych fizycznie i młodych kobiet, które jednym ciosem potrafią pokonać napastnika. W rzeczywistości jednak samoobrona kobiet nie jest w żadnym razie domeną zarezerwowana dla superkobiet. Samoobrona Kobiet oznacza to, co wynika z tych dwóch słów dosłownie, czyli jest to umiejętność bronienia siebie samej. A to potrafi przecież każda kobieta! My tylko w trakcie kursu uporządkujemy tą wiedzę. Nauczymy Cię prostych i skutecznych technik obronnych, pierwszej pomocy przedmedycznej, podstaw prawnych samoobrony oraz omówimy psychologiczne podstawy samoobrony kobiet.

Kobiety z racji psychicznych uwarunkowań nie potrafią zapewnić sobie wystarczającej bariery bezpieczeństwa, a jako słabsze fizycznie od napastnika, wydają się być zdecydowanie łatwiejszym celem.

Ten stereotyp można jednak zmienić. Kobieta przygotowana psychicznie na atak już swoim zachowaniem, sposobem poruszania się po ulicy i obserwowania innych przechodniów będzie wysyłać w kierunku potencjalnego napastnika wyraźny sygnał – nie będę łatwą zdobyczą.

Posiadając niezbędne umiejętności techniczne będzie w stanie skutecznie odeprzeć atak, a nawet obezwładnić napastnika, który zignoruje te sygnały.

 

Instruktorzy prowadzący:
Aleksander Pietryka – specjalista ds. bezpieczeństwa osobistego oraz instruktor samoobrony ESDS (Explosive Self Defence System), pałki teleskopowej, survivalu, wyszkolenia strzeleckiego i pierwszej pomocy przedmedycznej BLS/AED. Instruktor International Police Defensive Tactics Association.

Marcin Sitko – instruktor samoobrony, Combat Ju – Jitsu, pałki teleskopowej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej BLS/AED. Instruktor International Police Defensive Tactics Association.

Agnieszka Pawlus – ratownik medyczny oraz instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej.


Cena Kursu
– 150 zł / osobę
Wszyscy uczestnicy, którzy pomyślnie ukończą cały kurs (zaliczą ćwiczenia) dostaną zaświadczenia ukończenia Kursu Bezpieczeństwa Osobistego i Samoobrony.

Uczestniczki:
Osoby powyżej 15 roku życia.

Informacje dodatkowe:
Aleksander Pietryka – tel. 604-814-332 (proszę wysłać SMS oddzwonimy w wolnej chwili)

Zapisy:
fundacja-k2@tlen.pl
1 NOWY baner K2