Kurs Antyterrorystycznej Samoobrony i Bezpieczeństwa Osobistego w Krakowie

 20 godzin szkoleniowych – godzina szkoleniowa 45 min.

Styczeń 2017r. – Kraków

200 zł / osobę
1 plakat

Terroryzm jest plagą XXI wieku. Media regularnie donoszą o kolejnych zamach terrorystycznych na świecie – w zamachach tych zginęli również nasi rodacy. Ostatnie zamachy terrorystyczne w Paryżu, Brukseli oraz Orlando pokazują po raz kolejny pewien schemat działania terrorystów, którzy nie biorą już zakładników tylko usiłują zabić jak najwięcej niewinnych osób dzięki czemu ich działania są szeroko komentowane w mediach na całym świecie.

 

Ktoś może powiedzieć, że nas Polaków to nie dotyczy. U nas w Polsce nie było przecież żadnych zamachów terrorystycznych, więc nie ma żadnego dla nas realnego zagrożenia. Lecz czy tak jest na pewno?
W Polsce odbędą się niedługo dwie ważne imprezy o zasięgu międzynarodowym – Szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Departament Stanu USA, CIA oraz Europol ostrzegają, że terroryści mogą w trakcie tych dużych imprez przeprowadzić zamachy terrorystyczne w Polsce.
Polacy również podróżują, uczą się i wyjeżdżają do pracy poza granice naszego kraju. W wielu krajach atrakcyjnych turystycznie dochodziło już do zamachów terrorystycznych. Nie ma obecnie chyba takiego kraju na świecie, który byłby wolny od zagrożeń typu terrorystycznego. W związku z powyższym coraz bardziej prawdopodobną staje się sytuacja, w której akt terrorystyczny w sposób bezpośredni zagrozi życiu lub zdrowiu mieszkańców naszego kraju.

logo ICE SYSTEM

Aby żyć bezpiecznie wystarczy przestrzegać trzech podstawowych zasad Bezpieczeństwa Osobistego:

  • potrafić przewidzieć niebezpieczeństwo;

  • stosować działania zapobiegawcze;

  • umieć reagować w czasie zagrożenia.

Powinniśmy się jakoś nauczyć żyć i oswoić z myślą o tym, że możemy stać się mimowolnym świadkiem zamachu terrorystycznego. Wszyscy powinniśmy więc wiedzieć jak rozpoznać zagrożenie i jak zareagować w sytuacji kryzysowej. Każdy z Nas powinien wiedzieć co zrobić, gdy zauważymy porzucony bagaż, podejrzany pakunek lub osobę – kogo powiadomić, w którym kierunku uciekać, na co zwracać szczególną uwagę, jak walczyć w obronie życia własnego lub swoich najbliższych.

Właściwym działaniem w chwili ataku terrorystów jest UCIECZKA z miejsca zagrożenia. Jeśli nie udało Ci się uciec jak najdalej od terrorystów to należy się SCHOWAĆ. Jeśli udało Ci się schować to za chwilę będziesz musiał WALCZYĆ. Jeśli nie będziesz walczył to za chwilę zginiesz. Nawet jeśli nie masz broni to masz szansę walczyć skutecznie z uzbrojonym terrorystą. Wszystkich przecież zabić nie zdążą – i to właśnie jest nasza szansa.

ESDS

Program Kursu:

1. Geneza i przyczyny terroryzmu.

2. Zagrożenia terrorystyczne mogące wystąpić w przestrzeni publicznej:

  • podłożenie ładunku wybuchowego;

  • wybuch ładunku wybuchowego:

  • aktywny zabójca;

  • wtargnięcie terrorysty/terrorystów do obiektu.

3. Stres. Jak go przezwyciężać.
4. Analiza zamachów terrorystycznych w przestrzeni publicznej.

5. Procedury postępowania w przypadku zamachu terrorystycznego.
6. Ćwiczenia praktyczne – Uciekaj! – Schowaj się! – Walcz!

7. Przeciwdziałanie szantażom bezpośrednim z użyciem broni palnej i niebezpiecznego narzędzia.

8. Techniki walki z napastnikiem/terrorystą w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
9. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna u ofiar zamachu terrorystycznego.
10. Procedury zachowania podczas szturmu Policji lub innych jednostek przeznaczonych do zwalczania terroryzmu.


Uczestnicy kursu:

– osoby pełnoletnie.


Instruktorzy:

Aleksander Pietrykainstruktor samoobrony, E.S.D.S. ( Explosive Self Defence System), pałki teleskopowej, survivalu, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obronnego wyszkolenia strzeleckiego m.in. w systemie Point Shooting. Specjalista ds. bezpieczeństwa osobistego, ochrony osób, mienia i wartości pieniężnych. Instruktor International Police Defensive Tactics Association.

Marcin Sitkoinstruktor combat Ju-Jitsu, samoobrony, pałki teleskopowej, pierwszej pomocy przedmedycznej BLS/AED. Technik ochrony osób i mienia. Instruktor International Police Defensive Tactics Association.


Termin i miejsce realizacji kursu:
Wrzesień
2016 roku – Kraków

Sobota – 8.00-12.00 – 14.00-18.00

Niedziela – 8.00-12.00 – 14.00-18.00


Koszt kursu:
200 zł/osobę – kurs, zaświadczenie ukończenia Kursu (zostanie wydane osobom biorącym udział we wszystkich zajęciach po zaliczeniu wszystkich ćwiczeń), ubezpieczenie NNW. Wystawiamy faktury. Wyżywienie we własnym zakresie.

Zapisy i informacje dodatkowe:
Aleksander Pietrykatel. 604-814-332 (proszę wysłać SMS oddzwonimy w wolnej chwili)
fundacja-k2@tlen.pl
baner Fundacji K2